укр   eng  
України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
6.02.2018 Європейська Комісія оприлюднила звіт, присвячений питанням боротьби з фальсифікованими лікарськими засобами в країнах Європейського Союзу

У звіті, зокрема, зазначається, що держави-члени ЄС повинні запроваджувати як кримінальні покарання, так і адміністративні санкції, щоб захистити легальний ланцюжок постачання лікарських засобів та боротися з нелегальною торгівлею фальсифікованими ліками.

Кримінальні покарання є ефективними та переконливими для суб'єктів як у легальних, так і в нелегальних ланцюжках постачання. Адміністративні ж санкції корисні для усунення неправомірних дій у легальному ланцюжку постачання (де оператори залежать від ліцензій), однак вони не можуть застосовуватися у якості належних та адекватних по відношенню до операторів нелегального ринку, які діють без відповідних дозволів, тобто незаконно. Проте загалом, легше застосовувати адміністративні санкції ніж кримінальні покарання.

У звіті наголошується, що ефективне застосування існуючих санкцій є визначальним для вирішення питань, пов’язаних з фальсифікацією лікарських засобів, активних речовин та допоміжних речовин і важливо створити належні умови для того, щоб правоохоронні органи були належним чином підготовленими та отримали адекватні ресурси для розслідування злочинів, пов'язаних із фармацевтичною діяльністю.

 

Нижче наводиться неофіційний переклад вказаного звіту.

 

З оригіналом документу англійською мовою можна ознайомитись за писиланням:

 

https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/rep/1/2018/EN/COM-2018-49-F1-EN-MAIN-PART-1.PDF